امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opcache یا وارنیش ؟!
با عرض سلام ،

بنده قصد دارم برای حرفه ای تر شدن و ااستفاده بهینه از منابع سرور مجازی خود ؛ یکی از سیستم های کشینک رو نصب کنم و برای سایت ها خود مورد استفاده قرار دهم. !

سوالم اینه که بین Opcache و Varnish که میگن از بهترین ها هست کدوم رو نصب کنم. ؟!

لازم به ذکره که بنده یکی از سایت هام فروشگاهی هستن و در روز ممکنه چندین اپدیت هم داشته باشه . لذا با توجه به تجربه مفیدتون لطفا راهنمایی کنید !

مشخصات سرور مجاری من :
CentOS 6 64bit
رم سیستم هم 1 گیگ
۱ هسته (۱.۵ گیگاهرتز)
----
Apache 2.4.20
DirectAdmin 1.50.1
Exim 4.87
MySQL 5.5.31
dovecot 2.2.24 (a82c823)
pure-ftpd 1.0.42
Php 5.5.37
پاسخ
سلام

مقایسه درستی نیست. PHP Opcache یک opcode cache هست که میتونید با APC و Eaccelerator و XCache و ... مقایسش کنید. Varnish هم یک سیستم Reverse Proxy بسیار قوی برای هندل کردن و کش کردن فایل های استاتیک هست که امکان Full Page Cache رو هم فراهم میکنه و میتونه با Nginx (نه به عنوان وب سرور بلکه به عنوان Reverse proxy) مقایسه بشه.

شما میتونید از هر ۲ این موارد یعنی Varnish و Opcache به طور همزمان با تنظیمات صحیح استفاده کنید.
پاسخ
تشکر از توضیحاتتون . ممنون
بنده یک سیستم کشینگ میخوام که تایم اوت سرور مجازیمو کم کنه .
از اون طرف هم دلم نمیخواد بازدید کننده مدام کنترل + اف 5 رو برنه تا بتونه اپدیت های جدید رو هم ببینه !!
همونطور که مستحضرید بعضی از سیستم های کش این مشکل رو برای بازدید کننده ایجاد میکنند.
لذا در صورت امکان خواهشمند راهنمایی کنید چه سیستمی یا چه برنامه ای رو نصب کنم که بهترین بهره وری رو برام داشته باشه با توجه به مشخصات کلی سیستم . ؟؟

ببخشید سوالم رو بد مطرح کردم . از اون طرف هم دلم نمیخواد بازدید کننده مدام کنترل + اف 5 رو مجبور نباشه بزنه !! تا بتونه اپدیت های جدید رو هم ببینه !!
پاسخ
سلام مجدد

باز هم تقریبا همان پاسخ رو باید بدم، در صورت تنظیمات اشتباه، جفتشون میتونن باعث این مشکل بشن و بر عکس. به هر حال varnish خیلی حرفه ای تر و کانفیگش سخت تره و بهتون توصیه نمیکنم. اگر از Custombuild 2.0 استفاده میکنید به سادگی میتونید Opcache رو نصب کنید. بزارید با همون تنظیمات دیفالت کار کنه.

موفق باشید
پاسخ
ممنون از راهنمابییتون . تشکر بابت اطلاعات مفیدتون
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان