امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نسخه مناسب دایرکت ادمین
با سلام برای نصب دایرکت ادمین سرچ کردم بهترین نسخه centos 6.7 پیشنهاد شده بود. سوالم اینکه مد نصبی centos روی چه مدی قرار دهم؟
webserver?
basic?
minimal?
کدام یک؟
با تشکر
پاسخ
سلام دوست عزیز، به انجمن وب هاستینگ کامپایلر خوش آمدید، آخرین نسخه سری ۶ توزیع CentOS در حال حاضر بهترین انتخاب برای نصب کنترل پنل های معروف از جمله دایرکت ادمین و سی پنل هست. دیگه اهمیتی نداره که ۶.۶ باشه یا ۶.۷ یا هر نسخه دیگری از CentOS 6.x

برای سرور همیشه نسخه های Minimal بهتر هستند. سرویس ، برنامه و اپلیکیشن بیشتر = ریسک بیشتر که تووجه و کانفیگ حرفه ای تری رو نیز میطلبه. نسخه مینیمال نصب کنید و فقط برنامه ها و پکیج هایی رو نصب کنید که لازم دارید.

موفق باشید
پاسخ
(03-14-2016، 01:50 PM)admin نوشته است: سلام دوست عزیز، به انجمن وب هاستینگ کامپایلر خوش آمدید، آخرین نسخه سری ۶ توزیع CentOS در حال حاضر بهترین انتخاب برای نصب کنترل پنل های معروف از جمله دایرکت ادمین و سی پنل هست. دیگه اهمیتی نداره که ۶.۶ باشه یا ۶.۷ یا هر نسخه دیگری از CentOS 6.x

برای سرور همیشه نسخه های Minimal بهتر هستند. سرویس ، برنامه و اپلیکیشن بیشتر = ریسک بیشتر که تووجه و کانفیگ حرفه ای تری رو نیز میطلبه.  نسخه مینیمال نصب کنید و فقط برنامه ها و پکیج هایی رو نصب کنید که لازم دارید.

موفق باشید

با تشکر. در خصوص پارتیشن بندی برای دایرکت ادمین در سنتوس چطور پیشنهاد می دین؟

کد:
[color=#333333][size=x-small][font=Courier New]/boot          [/font][/size][/color]
[color=#333333][size=x-small][font=Courier New]swap          [/font][/size][/color]
[color=#333333][size=x-small][font=Courier New]/tmp  [/font][/size][/color]
[color=#333333][size=x-small][font=Courier New]/                 [/font][/size][/color]
[color=#333333][size=x-small][font=Courier New]/var             [/font][/size][/color]
[color=#333333][size=x-small][font=Courier New]/usr            [/font][/size][/color]
[color=#333333][size=x-small][font=Courier New]/home [/font][/size][/color]
[color=#333333][size=x-small][font=Courier New] [/font][/size][/color]

یا

کد php:
[color=#333333][size=x-small]/boot          [/size][/color]
[color=#333333][size=x-small]swap          [/size][/color]
[color=#333333][size=x-small]/    [/size][/color] 
            ؟
پاسخ
بستگی به خیلی موارد داره از جمله تعداد و نوع هارد ها، نوع RAID (در صورت استفاده) و مواردی از این قبیل. در مجموع نمیشه گفت بهترین پارتیشن بندی کدامه! هر کس بر اساس سلیقه و نیازش به سبک خودش پیش میره. شاید بهتر باشه اینجوری بگم که چیزی به نام بهترین روش پارتیشن بندی اساس وجود نداره، بلکه اشتباهاتی وجود داره که بهتره اون ها رو مرتکب نشید.

فضای SWAP بیشتر از ۸ گیگ بی معنیست. خیلی ها هنوز بر مبنای وضعیت سرور ها در گذشته (میزان RAM بسیار کمی داشتند) این فضا رو ۲ برابر مقدار رم در نظر میگیرند. یعنی سروری که ۱۶ گیگ رم داره ۳۲ گیگ هم SWAP داشته باشه!

مورد بعدی جدا کردن و البته امن کردن پارتیشن tmp هست. و البته جدا بودن پارتیشن / و /home

سعی کنید از ext4 File System استفاده کنید و کارایی و سرعت تمام پارتیشن هایی که read و write روشون زیاد هست رو با options های noatime و nodiratime افزایش بدید.
پاسخ
(03-14-2016، 02:11 PM)admin نوشته است: بستگی به خیلی موارد داره از جمله تعداد و نوع هارد ها، نوع RAID (در صورت استفاده) و مواردی از این قبیل. در مجموع نمیشه گفت بهترین پارتیشن بندی کدامه! هر کس بر اساس سلیقه و نیازش به سبک خودش پیش میره. شاید بهتر باشه اینجوری بگم که چیزی به نام بهترین روش پارتیشن بندی اساس وجود نداره، بلکه اشتباهاتی وجود داره که بهتره اون ها رو مرتکب نشید.

فضای SWAP بیشتر از ۸ گیگ بی معنیست. خیلی ها هنوز بر مبنای وضعیت سرور ها در گذشته (میزان RAM بسیار کمی داشتند) این فضا رو ۲ برابر مقدار رم در نظر میگیرند. یعنی سروری که ۱۶ گیگ رم داره ۳۲ گیگ هم SWAP داشته باشه!

مورد بعدی جدا کردن و البته امن کردن پارتیشن tmp هست. و البته جدا بودن پارتیشن / و /home

سعی کنید از ext4 File System استفاده کنید و کارایی و سرعت تمام پارتیشن هایی که read و write روشون زیاد هست رو با options های noatime و nodiratime افزایش بدید.

ممنون از پاسخ شما. بله خود من هم swap را دوبرابر رم که 72 گیگ بود گذاشته بودم  Big Grin
در خصوص پارتیشن ها. این طور که فهمیدم پارتیشن های غیر از / اختیاری هستند و فقط در جهت امن تر کردم و افزایش سرعت هست. درسته؟ مثلا وقتی من 500 گیگ به / اختصاص می دم. لزومی نداره /home هم جدا کنم. ولی توصیه می شه که جدا کنیم؟
من از این مطلب جلو رفتم:
http://www.directadmin.com/install.html
من نفهمیدم خود دایرکت ادمین کدام را پیشنهاد داده؟

We suggest a simple partition structure of:

/boot          250 meg 
swap          2 x memory
/                rest of drive

For a less simple partition structure:

/boot          40 meg 
swap          2 x memory
/tmp           1 Gig. Highly recommended to mount /tmp with noexec,nosuid in /etc/fstab
/                 6-10 Gig
/var             8-20 gig. Logs, and Databases with CentOS
/usr            5-12+ gig. DA data, source code, frontpage, mysql backups with custombuild option.
/home         rest of drive. Roughly 80% for User data. Mount with nosuid in /etc/fstab if possible.

کدوم حالت را. 
هارد من 4هارد 250 گیگ هست که به صورت سخت افزاری رید شده به حجم 750گیگ در دسترس.  رم 72 گیگ
در حال حاضر پیچیده تر شدن و افزایش کارایی مد نظرم نیست. بیشتر سادگی مد نظرمه Big Grin
پاسخ
دقیقا همینطوره، برای مثال بنده روی سرور هایی که خودم مدیریت میکنم حتی پارتیشن /home رو هم جدا نمیکنم چرا که معتقدم هر چه تعداد پارتیشن ها بیشتر باشه پردازش هم بالاتر و بیشتر میره ولی لازمش اینه که مدام چک کنید، برای مثال اگر پارتیشن /home جدا باشه و اشتباها پر بشه، سیستم عامل همچنان به کار خودش ادامه میده و سرور از دسترس خارج نمیشه، ولی اگر جدا نباشند، تا آخرین بایت /root رو هم پر میکنه، در نتیجه MySQL از کار میفته، دیتابیس ها Crash میکنند، جداول MySQL پشت سر هم corrupt میش (گاهی وقتا به خصصوص اگر از innodb استفاده میکنید منجر به نابودی کامل دیتابیس میشه) و سرور از دسترس خارج میشه.

و اما در مورد دایرکت ادمین، دقیقا ساده ترین روش رو پیشنهاد داده، حتی /home رو هم در روش ساده ای که پیشنهاد داده نیاورده. فقط /boot رو توصیه کرده که حتما Primary و جدا باشه.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آموزش نصب دایرکت ادمین در لینوکس modireserver 0 154 08-22-2017، 03:22 PM
آخرین ارسال: modireserver
  فعال کردن ماژول xsendfile در دایرکت ادمین farzadroozdar 1 567 11-01-2016، 09:40 AM
آخرین ارسال: admin
  اموزش نصب دایرکت ادمین mm1361613 0 623 01-17-2016، 02:22 PM
آخرین ارسال: mm1361613

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان