امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش index of/ به جای سایت! پس از نصب VirtualMin
با سلام.
من از یک ویرچوال ماشین که روش لینوکس ubuntu نصبه، برای میزبانی سایتم استفاده میکنم.
از طریق putty روش webmin رو نصب کردم و بدون هیچ مشکلی راه اندازی شد.
بعدش virtualmin رو نصب کردم که اونم نصب شد و به پنل webmin اضافه شد. اما بعد از این مرحله دیگه به وبسایت دسترسی ندارم!

به جای هوم پیج فقط یه لیست خالی این شکلی میبینم:
 Index of / [ICO]
Name Last modified Size Description

به جای wp-admin یک صفحه ی به هم ریخته پر از کد و نوشته میبینم.
به جای صفحات و پست های سایت این ارور رو میبینم:
Not Found
The requested URL /2016/12/06/ was not found on this server.

بعد از نصب virtualmin در مسیر var/www دو تا فولدر webalizer و html ایجاد شدن. من یک جستجو کردم. ظاهرا با آپگرید شدن ubuntu مسیر فایل ها از var/www به var/www/html تغییر کرده. (شاید در حین نصب virtualmin خودش آپگرید شده؟) برای برطرف کردنش بعضیا میگفتن فایل های وردپرس رو به مسیر جدید منتقل کن. بعضیا هم میگفتن از /etc/apache2/sites-available/000-default.conf مسیر رو به مسیر قبلی تغییر بده. که هیچکدوم از این دو راه حل مشکل منو برطرف نکرد.

یک جایی که خودم مشکوکم اینه که هنگام نصب virtualmin در putty زمانی که اینو ازم میخواست:
 Please enter a fully qualified hostname (for example, host.example.com):
من www.نام سایت.com رو وارد کردم که احتمالا کار اشتباهی بوده.

امکانش هست راهنمایی بفرمایید که کجا مشکل پیدا کرده و چطوری باید حلش کنم؟
متشکرم.
پاسخ
سلام

شما قبل از نصب Virtualmin/Webmin روی سایت LAMP نصب کرده بودید؟ به عبارتی دیگه، آیا قبل از نصب کنترل پنل، وب سرور و MySQL و ... نصب کرده بودید و سایت آپ بوده ؟ از این جهت میپرسم که فرمودید بعد از نصب کنترل پنل سایت از دسترس خارج شده!!!!
پاسخ
(12-09-2016، 03:57 AM)admin نوشته است: سلام

شما قبل از نصب Virtualmin/Webmin روی سایت LAMP نصب کرده بودید؟ به عبارتی دیگه، آیا قبل از نصب کنترل پنل، وب سرور و MySQL و ... نصب کرده بودید و سایت آپ بوده ؟ از این جهت میپرسم که فرمودید بعد از نصب کنترل پنل سایت از دسترس خارج شده!!!!

سلام. بله سایت قبلا آپ بوده و هیچ مشکلی نداشته. روی سایت LAMP و چیزای دیگه هم نصب بوده و همه کار میکردن. کنترل پنلش رو تازه نصب کردم.
به احتمال زیاد مشکل به آپگرید شدن ورژن ubuntu برمیگرده و نصب کنترل پنل دخالت مستقیمی توش نداره.

با استفاده از این توضیحات من تونستم یک index.html ساده رو توی مسیر /var/www/example.com/public_html آپ کنم که به خوبی اجرا میشه. اما فایل‌های وردپرس رو که توی همین مسیر جدید کپی میکنم با صفحه سفید مواجه میشم و سایت بالا نمیاد.
پاسخ
خوب، دقیقا همین میشه مشکل بزرگ شما در سرور

وقتی LAMP رو نصب میکنید، قاعدتا خودتون هم براش Virtualhost تعریف میکنید. تنظیمات دیتابیس و DNS هم به همین صورت دستی ست میشه (اغلب از طریق ssh و command line)

حالا وقتی میاید روی این سیستمی که کانفیگ شده یک کنترل پنل نصب میکنید اتفاقی که میفته اینه:

کل Virtual host از بین میره و تنظیمات آپاچی ریست میشه‌ (ممکنه لزوما ریست هم نشه یا حتی چیزی هم پاک نشه ولی اختلال ایجاد میشه در عملکرد وب سرور که اینجا آپاچی هست)

نه فقط Virtualmin بلکه تمام کنترل پنل های هاستینگ فقط و فقط باید روی یک سیستم عامل Fresh و ترجیحا نسخه های Minimal نصب بشن تا احتمال این تداخلات به حد اقل ممکن برسه.

از اونجایی که Distro به Distro تنظیمات و Repo های لینوکس ها متفاوته (حتی ۲ نسخه اوبونتو از یک ورژن معمولا در دیتاسنتر های مختلف و ... متفاوت هستند) نمیتنم کمکی بهتون بکنم و بدون بررسی هم امکان راهنمایی نیست. اگر مایل بودید در قسمت تیکت دسترسی های سرور رو ارسال کنید تا همکارم براتون چک کنه اگر مشکل به سادگی قابل حل باشه حتما براتون حل میکنه.

کنترل پنل در بهترین حالت باید روی نسخه های استاندارد از هر توزیع (چه ابونتو چه دبیان چه RHEL و ...) نصب بشه. خیلی وقتا کرنل ها رو دستکاری میکنند تا سازگاریشون رو با محیط های خودشون افزایش بدن.

از اونجایی که Virtualmin کاملا بر پایه Repository های خود سیستم عامل کار میکنه و اصلا به پکیج های خودش و نصب از سورس متکی نیست، از این نظر جزو حساس ترین کنترل پنل هاست.

موفق باشید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
از انجمن وب هاستینگ کامپایلر حمایت کنید