امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل اساسی با bind9
با سلام خدمت شما عزیزان، خسته نباشید

چند روزی هست که سرور گرفتم، سیستم عامل: debian ، با کلی تلاش ajenti رو نصب کردیم و مشکلاتی داشت مثل تداخل پورت که باعث میشد بالا نیاد و... بعد از اینکه تونستم باهاش سایتهامو بالا بیارم(روی IP) به این رسیدم که وقتشه دامنه هامو بهش متصل کنم.

از اونجایی که آشناییتی با تنظیم dns و... ندارم کمی جستجو کردم و پیشرفتم ولی عمل نکرد، یه ریستارت که کردم سرویس bind9 پیغام خطایی نمیداد، اما status این سرویس رو که میگرفتم ارور میداد. دیگه منم که بی اعصاب، زدم اجنتی و بایند رو حذف کردم و دیپندنسی هاشو پروندم، دوباره نصب کردم و یبار دیگه تنظیم کردم(بدون اجنتی) وقتی تست میزنم با dig این جوابو میده:
کد:
root@debian:/home/administrator# dig @178.32.71.127 parsanit.ir

; <<>> DiG 9.9.5-9+deb8u6-Debian <<>> @178.32.71.127 parsanit.ir
; (1 server found)
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: SERVFAIL, id: 41787
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1

;; OPT PSEUDOSECTION:
; EDNS: version: 0, flags:; udp: 4096
;; QUESTION SECTION:
;parsanit.ir.                   IN      A

;; Query time: 0 msec
;; SERVER: 178.32.71.127#53(178.32.71.127)
;; WHEN: Thu Sep 15 14:15:19 EDT 2016
;; MSG SIZE  rcvd: 40
چیزی که مطمئنم اینه که یه چیزی مشکل داره چون answer section نداره.

منبعی که باهاش برای آخرین بار کار کردم http://www.rezaonline.net/blog/bind-dns-...buntu.html

کسی هست راهنماییمون کنه یا آموزش بده بهمون؟

منتظر پاسخ دوستان هستم Wink
پاسخ
سلام دوست عزیز،

شرمنده من این روزا وقت پاسخ دادن به سوالات رو ندارم و وبلاگ هم ماه هاست که داره خاک میخوره! فقط برای اینکه کمکی کرده باشم :

اگر در تنظیمات Bind و DNS مشکل دارید بهترین و ساده ترین راه اینه که Webmin رو نصب کنید و با امکانات بر مبتنی بر وبی که در اختیارتون میزاره به سادگی بر اساس آموزش زیر Bind رو کانفیگ کنید :

http://doxfer.webmin.com/Webmin/BIND_DNS_Server

بعد از نصب وبمین یک بار Refresh Modules رو بزنید تا ماژول Bind رو شناسایی کنه.

موفق باشید
پاسخ
ممنون، از اجنتی استفاده کردم چون برای وب مین پنلی مثل سی پنل ندیدم که حداقل مدیریت نسبی روی سایت ها به کاربران بده مثل مدیریت دامنه هاشون یا فایل ها و... و از طرف دیگه python base هست که کار منم همینه، اما وب مین پرل هست.

درنهایت ممنون از راهنماییت ادمین عزیز، نمیدونم چجور و چطور با نصب اجنتی یه دفعه همه چیز اوکی شد. دامنه رو لود کرد! فکر کنم مشکل از bind قبلی بوده چون با نصب جدیدش محتویات فایل کانفیگش کمی متفاوت بود.

فقط یه سری مشکل دیگه هست که اگر نتونستم رفعش کنم باز هم مزاحم میشم. به نظرم این پنل خوب هم به انجمنتون اضافه کنید و درموردش مطالبی قرار بدید. من که لذت بردم ازش.

روزتون خوش، موفق باشید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل در نصب jdk haftasia 1 497 01-29-2016، 10:59 PM
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
از انجمن وب هاستینگ کامپایلر حمایت کنید